Inžinerinių tinklų tikrinimo nustatymai

 

Inžinerinių tinklų auselėje nustatomi tikrinimo parametrai, skirti inžineriniams tinklams. Išskiriami nustatymai pilnam ir daliniam tikrinimui.

 

Pilnas tikrinimas.

 

Tikrinti inžinerinių tinklų atributiką. Uždėta varnelė šalia šio parametro reiškia, kad tikrinama, ar brėžinyje objektams prikabinta inžinerinių tinklų atributinė lentelė (duj_l, duj_t, elektr_l, elektr_t, kitos_l, kitos_t, rysio_l, rysio_t, silum_l, silum_t, vand_l, vand_t).

Tikrinti inžinerinių tinklų atributikos reikšmes. Uždėta varnelė šalia šio parametro reiškia, kad brėžinyje tikrinamos inžinerinių tinklų atributinių lentelių reikšmės.

Tikrinti šulinių atributiką. Uždėta varnelė šalia šio parametro reiškia, kad tikrinama, ar brėžinyje objektams prikabinta atributinė lentelė – „KOM_T“. Duomenų tikrinimas šuliniais laiko tik tuos šulinius, kurie turi prikabintą šulinio OD lentelę. Šulinio kortelės nustatymuose nurodoma šulinio lentelė, pagal kurią bus tikrinama šulinių atributika.

Tikrinti šulinių atributikos reikšmes. Uždėta varnelė šalia šio parametro reiškia, kad brėžinyje tikrinamos šulinių atributinių lentelių reikšmės. Yra tikrinama ar kas nors įrašyta, bet ne kas įrašyta.

 

Dalinis tikrinimas.

 

Tikrinti atributinių lentelių struktūrą. Parametras, tikrinantis, ar brėžinyje esančios atributinės lentelės yra teisingos struktūros.

Tikrinti šulinių LKS planšetą, paskirtį ir komunikaciją. Parametras, lyginantis šulinio atributinės lentelės lauke „Planšetas“ įrašytą reikšmę su bloko įterpimo koordinatėmis, taip pat tikrinantis ar atributinės lentelės laukuose „Paskirtis“ ir „Komunikacija“ įrašytos reikšmės.

Tikrinti šulinių numerius. Parametras, tikrinantis, ar šulinio numeris atitinka dekadą, pagal kurią jis buvo įvestas. Taip pat tikrina ar nėra dubliuoti šuliniai 30cm atstumu, pagal planšetą/dekadą/ numerį.

Tikrinti, ar sukurtos visos šulinių kortelės. Parametras, tikrinantis, ar visi brėžinyje esantys rezervuotų šulinių blokai turi sukurtas korteles (layouts). Tikrina, kai yra prisijungta prie savivaldybės.

 

Savivaldybių Web servisai

 

Savivaldybių web servisų lentelė naudojama, kai tikrinama, ar visi brėžinyje esantys šulinių numeriai yra tvarkingai užrezervuoti/išduoti tam tikram leidimui, kuris išduotas atitinkamoje savivaldybėje. Taip pat naudojama GIS duomenų tikrinimo nustatymų ir failų valdymui.

 

Savivaldybių web servisų srityje esanti meniu juosta  yra naudojama GIS duomenų tikrinimo failų (Standard.dws ir GKTR_Objects.txt) valdymui.

 

 - Kopijuoti įrašą.

 - Šalinti įrašą.

 - Nusiųsti failus į serverį (tik Gis GeoMap).

 - Atsiųsti failus (tik Gis GeoMap).

 

Atidarius GIS duomenų tikrinimo nustatymus, savivaldybių sąrašas yra atnaujinamas pagal serveryje esantį savivaldybių web servisų sąrašą.

 

Savivaldybių web servisų sąrašas

 

Savivaldybių nustatymų, kurie saugomi serveryje ištrinti negalima. Atidarius savivaldybės redagavimo dialogo langą galima tik įvesti Vartotojo vardą ir Slaptažodį, nustatyti ar tai aktyvi savivaldybė, kiti laukeliai yra užpildyti ir neaktyvūs.

 

Serveryje saugomos savivaldybės nustatymai

 

Pasirinkus savivaldybę ir paspaudus „Kopijuoti įrašą“ mygtuką  yra atidaromas savivaldybės redagavimo dialogo langas. Su šia komanda galite susikurti naują savivaldybę arba paredaguoti anksčiau sukurtą. Paspaudus mygtuką „Priimti“ yra pakopijuojami pažymėtos savivaldybės failai (GKTR_Objects.txt ir Standard.dws). Pakopijuotos ar naujai sukurtos savivaldybės failai nėra sinchronizuojami su serveriu.

 

Savivaldybės prisijungimo duomenų redaktorius

 

Kiekvieną savivaldybės web servisą nusako šie parametrai:

1.  Pavadinimas – privalomas laukas, kuriame gali būti įvestas darbuotojo vardas ar pseudonimas, tačiau ši reikšmė turi būti unikali.

2.  Savivaldybė – laukas, kuriame įvesta reikšmė atitinka savivaldybės, naudojančios žemiau įvestą web serviso adresą, pavadinimą. Šis laukas skirtas multisavivaldybėms, kitoms įvedinėti reikšmės nereikia.

3.  Web serviso adresas – privalomas laukas, kuriame saugomas pilnas adresas iki serverio (http://LocalHost/ mapguide/ webgisgeomap , čia Local host – serverio, į kurį siunčiami duomenys, IP adresas).

4.  Alternatyvusis pavadinimas –  privalomas laukas, pagal kurį sukuriamas katalogas su duomenų tikrinimo failais, pagal jį tikrinama ar reikia failus sinchronizuoti su serveriu. Pavadinimas gali būti sudarytas iš lotyniškų raidžių, skaičių ir apatinio brūkšnio „_“.

5.  VartotojasWeb GIS GeoMap vartotojo vardas, kuriuo jungiamasi prie sistemos. Šis laukas yra privalomas.

6.  SlaptažodisWeb GIS GeoMap vartotojo slaptažodis, kuriuo jungiamasi prie sistemos. Šis laukas yra privalomas. Slaptažodžio tikrinimas vykdomas atidarant šulinių paletę arba joje vykdant komandą „Atnaujinti“.

7.  Aktyvi (būsena) – žymimasis langelis, kuriame uždėta varnelė rodo, kad duomenų tikrinimas vykdomas, naudojant aktyvios savivaldybės duomenis.

8.  Paspaudus mygtuką „Tikrinti“, pasirodžiusi raudonos spalvos indikatoriaus varnelė žymi, kad prisijungimo duomenys neteisingi. Tuo tarpu, žalios spalvos varnelė rodo, kad šie duomenys teisingi.

 

Mygtuku „Šalinti įrašą galima pašalinti tik naujai sukurtas savivaldybes. Yra pašalinamas ir katalogas iš vartotojo direktorijos su šalinamos savivaldybės tikrinimo failais (Standard.dws ir GKTR_Objects.txt).

Mygtuku Nusiųsti failus į serverį , kuris yra tik Gis GeoMap programoje, galima nusiųsti tikrinimo failus (GKTR_Objects.txt ir Standard.dws) į serverį.

Mygtuku Atsiųsti failus , kuris yra tik Gis GeoMap programoje, galima  atsiųsti tikrinimo failus (GKTR_Objects.txt ir Standard.dws) iš serverio.

 

Paspaudus mygtuką „Priimti“, įvesta informacija bus išsaugota. Paspaudus „Atmesti“, visi veiksmai savivaldybės prisijungimo redaktoriuje bus atšaukti. Mygtukas „Pagalba“ skirtas atidaryti vartotojo vadovą.