Paprastų statinių žymėjimas plane su dialogu (AutoCAD programoje)

 

Šios funkcijos pagalba sunumeruojami paprasti statiniai ir sudedamos anotacijos AutoCAD programoje. Komanda iškviečiama komandinėje eilutėje įrašius komandą  GEOMAP_Inventorizacija_PapStatZymejimasDialogu arba įrankių juostoje Inventorizacija paspaudus mygtuką .

Iškvietus komandą pasirodo dialogo langas:

 

Paprastų statinių žymėjimo plane dialogo langas

 

Duomenys apie turto objektą dalyje

      Statinio pažymėjimas plane – nurodome pažymėjimą plane. Užkraunant dialogą į šį sąrašą sudedami visi brėžinyje esantys kiti statiniai (kurie yra traktuojami kaip atskiri turtiniai objektai). Pirmą kartą atidarius dialogą yra tuščia, nes nėra pažymėta jokių kitų pastatų.

      Turto objekto ID – sąrašas turto objektų identifikatorių gautų iš valstybinio registrų centro. Prie sąrašo esančio mygtuko pagalba galima nusirodyti/pakeisti registrų centro DB.

      Statinio pažymėjimas plane – nurodome pažymėjimą plane. Į jį galima įvesti bet kokį tekstą. Įvestas tekstas turi būti unikalus brėžinyje kiekvienam kitam baziniam statiniui ir kiekvienam kito statinio sudedamosioms dalims. Pvz. kitas bazinis statinys yra t, tai jo sudedamosios dalys gali būti nuo t1 .. tn. Kitas bazinis statinys yra t1, tai jo sudedamosios dalys vėl gali būti nuo t1 .. tn ir t.t. Užkraunant dialogą į šį sąrašą, turi būti sudėti visi brėžinyje esantys baziniai kiti statiniai (Pvz.: t-tvora, c-laiptai), tačiau aktyvaus teksto neturi būt jokio.

      Statinio pavadinimas – redaguojamas sąrašas, įvedus naują reikšmę pasipildo galimų reikšmių sąrašas.

      Statinio paskirtis – redaguojamas sąrašas, įvedus naują reikšmę pasipildo galimų reikšmių sąrašas.

      Baziniai statiniai – neredaguojamas sąrašas. Užpildomas visais baziniais kitų statinių pažymėjimu plane ir pavadinimais. Pvz.: t-tvora, c-laiptai. Pildomas tik pažymėjus kad tai bus sudedamoji dalis.

      Sudedamoji dalis – varnelė uždedama, kai norima žymėti pastato dalį.

      Statinio medžiaga – redaguojamas sąrašas, įvedus naują reikšmę pasipildo galimų reikšmių sąrašas. Jei pildomas pagrindinis pastatas šis laukas uždraustas.

      Statinio markė  – redaguojamas sąrašas, įvedus naują reikšmę pasipildo galimų reikšmių sąrašas. Jei pildomas pagrindinis pastatas šis laukas uždraustas.

      Statinio ilgis – tekstinis laukas, nurodome statinio dalies ilgį. Jei pildomas pagrindinis pastatas šis laukas uždraustas.

      Statinio plotis – tekstinis laukas, nurodome statinio dalies plotį. Jei pildomas pagrindinis pastatas šis laukas uždraustas.

      Statinio aukštis – tekstinis laukas, nurodome statinio dalies aukštį. Jei pildomas pagrindinis pastatas šis laukas uždraustas.

      Jeigu pažymėsime varnelę Didelis statinys tada prieš nurodant uždarą kontūrą reikės nurodyti sritį kurioje tas kontūras yra.

 

Nurodžius visus reikiamus duomenis spaudžiame mygtuką Žymėti. Programa patikrins ar aktyviame brėžinyje jau yra toks Kitas pastatas ar jo dalis su tuo pačiu identifikatoriumi. Jei jau toks pastatas yra pasirodys užklausimas. Pasirinkus Taip bus parodyta anotacija kuri atitinka nurodytą pastatą.

Kiekvienas Kitas pastatas turi turėti skirtingą Turto objekto identifikatorių. Programa automatiškai patikrins ar jūsų pasirinktas turto objekto identifikatorius jau priskirtas kuriam nors brėžinyje esančiam pastatui ir jeigu ras tokį pastatą jums praneš.

Jei tokio pastato nėra AutoCAD programoje nurodome uždaro kontūro vidinį tašką. Įvykdžius komandą identifikuojamas kitas statinys arba jo dalis ir sukuriama anotacija.

Jei reikia išnašos – anotacija brėžinyje nunešama į reikiamą vietą. Jei išnaša nereikalinga - spaudžiame ENTER klavišą.

Po šių veiksmų vėl pasirodo dialogo langas Paprastų statinių žymėjimas plane. Jei daugiau nenorite žymėti patalpų, spauskite mygtuką Atmesti.

Kiekviena anotacija tai blokas ‘KitiStat’ su atributiniais duomenimis:

 

PazPlane – pažymėjimas plane;

Pavadinimas – statinio pavadinimas;

Paskirtis – statinio paskirtis;

Medziaga – statinio medžiaga;

Ilgis – statinio dalies ilgis;

Plotis – statinio dalies plotis;

Aukstis – statinio dalies aukštis;

Marke – statinio markė;