Paviršiaus nustatymai

 

Pirmasis nustatymų langas susideda iš:

      Bendri nustatymai:

Brėžti su Z koordinate - požymis ar brėžti su Z koordinate. Trianguliacija bei horizontalės bus brėžiamos 3D erdvėje. Tai pat kuriant taškus bus brėžiama su Z koordinate.

Požymis, ar darbas vykdomas dinamiškai. Jei dinamiškas vykdymas, tai pakoregavus paviršiaus bet kokį objektą, jis iš karto pasikeis pagal esamą padėtį. Taip pat reaguoja ir į brėžinio objektų pašalinimą. Jei ištrinamas taškas, kuris priklauso paviršiui, tai paviršius atsinaujina.

Trianguliacijos limitas- įvedamas trianguliacijos linijos atstumo limitas, pagal kurį programa brėžią trianguliacijos linijas.

      Horizontalių brėžimo metodai:

Horizontalių brėžimo metodai yra trys. Pirmuoju metodu bus nubrėžta paprasta polilinija, antruoju spline objektas. Trečiu atveju  bus panaudotas Bezier metodas.

 

Horizontalių brėžimo metodų nustatymai

 

      Bezier metodo nustatymai:

Nustatoma slinktuko pagalba kokio lygio apvalinimas taikomas;

Papildoma apvalinimo konstanta. Žiūrėti į prieduose pridėta dokumentaciją;

Papildoma konstanta, parenkama automatiškai, atsižvelgiant į tai, kiek horizontalių kerta atitinkamą trianguliacijos trikampį.

      PolyLine metodo nustatymai:

Papildomas nustatymas – Fit metodai polilinijoms. Jei pasirinktas Curve Fit arba Cubic metodai - polilinijos bus švelniai apvalinamos. Pagal nutylėjimą "Cubic" metodui "Linetype generation" yra nustatytas į "Disabled", kad veiktų pritraukimas prie arčiausiai esančio taško ("Nearest").

 

      Horizontalių brėžimo aukščio ribos:

Parodo, kokiame aukščių intervale brėžiamos horizontalės. Ribos automatiškai pakoreguojamos, kad atitiktų horizontalių brėžimo laiptus. Požymis, ar naudoti ribas nurodo, ar naudoti brėžinyje pasirinktas ribas. Jei nepasirinkta, naudojamos maksimali ir minimali paviršiaus aukščio reikšmės. Taip pat čia galima mygtuko pagalba atstatyti ribas į maksimalią bei minimalią reikšmes, kokios dabar įmanomos aktyviam paviršiui.

      Intervalai:

Nustatoma, kokios horizontalės bus brėžiamos. Galimos pusinė, pastorinta ir pagrindinė. Kiekvienai horizontalei priskirtas sutartinis linijinis ženklas, kuriam nustatomas brėžimo laiptas. Laiptas skaičiuojamas nuo nulio. Tarpusavyje turi turėti bendrą kartotinį.

      Trianguliacijos nustatymai:

Nustatoma, kokia trianguliacija bus brėžiama, priskiriant sutartinį linijinį ženklą.

      Paviršiaus pakraščių nustatymai:

Nustatoma, kokie bus brėžiamo paviršiaus pakraščiai, priskiriant sutartinį linijinį ženklą.

      Aukščiai:

Nustatoma su kuo bus dirbama:

§ Darbas su piketais

§ Darbas  su taškai

§ Kita

 

Pasirinkus „Darbas su piketais“ paviršius formuojamas iš piketų  naudojant jo atributą AUKŠTIS.

Pasirinkus „Darbas su taškais“ paviršius formuojamas iš taškų, naudojant taško Z koordinatę.

Pasirinkus „Kita“ bus aktyvuota sritis, kurioje galima pasirinkti su kuo bus formuojamas paviršius.  Galima nurodyti kokios bus imamos aukščių reikšmės - bloko atributas arba atributinės lentelės reikšmė.

 

 

PASTABOS:

      Piketo bloko pavadinimas nuskaitomas GeoMap programos Piketų nustatymuose.

      Paviršiaus pakraščių nustatymai aktyvūs yra tik tuomet, kai su „Paviršiaus modeliavimu“ dirbama   GeoMap 3D arba GIS GeoMap programomis.

      Atidarius brėžinį sukurtą su ankstesnių versijų PM nustatymais, programa automatiškai atnaujins brėžinio nustatymus pagal dabartinius PM nustatymus.

 

Dialogo  „Paviršiaus nustatymai“ kortelės „Paviršiaus nustatymai“ langas